Co prawda zima jest mało popularną porą roku na ślub i wesele, ale nie każdy wie jak wiele możliwości stylizacyjnych wiąże się właśnie z nią. Panna Młoda zimą raczej powinna postawić na cieplejszą kreację i bardzie zabudowaną. Podobnie jest ze ślubnym bukietem. Przy wyborze kwiatów do ślubnej kompozycji lepiej jest wybrać te,  które dobrze znoszą chłód i nie zmarzną przed zakończeniem imprezy. 

To właśnie zimą możesz wybrać mniej popularne kwiaty jak np. frezje, goździki czy kalie, które równie pięknie podkreślą oryginalność bukietu jak te wiosenne czy letnie. Jaki więc bukiet ślubny zimą można skomponować?

Zimowy bukiet ślubny można idealnie połączyć z sukulentami.

Któż ich nie zna? Najczęściej wybierane są do wystroju wnętrz, ale idealnie będą uzupełniać ślubną wiązankę. Dzięki różnym kształtom i kolorom możesz stworzyć naprawdę oryginalny bukiet ślubny. 

Inną świetną zimową opcją jest brunia, której srebrne kuleczki doskonale komponują się z klasycznymi różami. Dzięki bruni ślubny bukiet wygląda na oszroniony, więc idealnie pasuje do zimowej aury! Doskonale sprawdzi się do bukietu w stylu boho.

Ostrokrzew także pięknie będzie tworzył zimowy bukiet ślubny. Jego czerwone kuleczki doskonale będą harmonizować się z popularnymi kwiatami jak np. z hortensjami.

A jakie są Wasze sugestie w sprawie zimowego bukietu ślubnego? Piszcie do nas i dzielcie się doświadczeniami…