Sylwetki artysty nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To jeden z najzdolniejszych tenorów w historii muzyki. Co prawda początki jego kariery były trudne, jak u wielu artystów tej klasy. Chwile zwątpienia i ogromne sukcesy – tak można ją określić w tamtym czasie. Dziś Andrea Bocelli to artysta, które uwielbiają fani. 

Urzekający, ciepły głos, bogaty repertuar i niezwykła skromność człowieka, sprawiły, że podbił serca ludzi na całym świecie.

Artysta nie tylko ujmuje wyjątkowym głosem, jest także niezwykle ciepłym i skromnym człowiekiem. Bardzo aktywnie angażuje się w akcje charytatywne. Niepowtarzalne duety, które stworzył pokazały, że muzyka poważna może być zaproponowana zwykłym odbiorcom jako w sposób lekki i przystępny. Jego niezapomniane występy z takimi divami sceny jak Celine Dion, Arianą Grande przyniosły mu ogromną popularność, a ostatni, szczególnie. Otóż artysta zaśpiewał w duecie ze swoim synem, Matteo. Wykonują razem utwór „Fall on Me” i często wykonują na koncertach. 

W tym roku, 22 sierpnia Andrea Bocelli wystąpi w Polsce, na PGE Narodowym aby znów nas wzruszać. Na tym koncercie po prostu trzeba być! Bilety są już do nabycia! Warto wspomnieć, że dzięki współpracy z PLUS1, z każdego 1 sprzedanego biletu na ten koncert 1 euro przekazane jest na fundację artysty www.plus1.orgwww.andreabocellifoundation.org. Warto pomagać!