fbpx

Łukasz


Wokalnie wywodzi się z Opolskiego Studia Piosenki. Również w Opolu był solistą pierwszego składu Opole Gospel Choir.
Teatralną edukację zaczynał w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie debiutował na scenie w musicalu „Jezus Christ Superstar” M. Korwina. W tamtym okresie pojawił się także w rolach epizodycznych w filmie „Ubu Król” P. Szulkina.
Po roku rozpoczął studia w krakowskiej PWST, na wydziale aktorskim o specjalizacji wokalno – estradowej. Szkołę ukończył rolą Puka w dyplomie „Sen Nocy Letniej” w reż. W. Kościelniaka, spektaklu nagrodzonym za pracę zespołową na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
Wkrótce potem (2007r.) rozpoczął sześcioletnią współpracę z Teatrem Nowym w Poznaniu, gdzie debiutował rolą Ariela w „Burzy” J. Wiśniewskiego, spektaklu nagrodzonym Złotym Yorick’iem (2008r.). Na poznańskiej scenie pojawił się również m.in. jako Kac w „Poperze” w reż. A. Nowickiej oraz jako Frank Sinatra w autorskim recitalu „Projekt Sinatra”.
W 2013 roku przeniósł się do Teatru Powszechnego w Radomiu, gdzie wśród kreacji aktorskich należy zwrócić uwagę na rolę Francois’a Pignona w „Kolacji dla Głupca”, Poety w „Weselu”, czy też Konferansjera w „Cabarecie”.
Współpracował również z krakowską Sceną STU, Łaźnią Nową a także teatrem im. W Bogusławskiego w Kaliszu.
Na ekranie pojawił się u boku Ewy Kasprzyk w roli Bobby’ego, w obrazie „Królowa Śniegu” M. Michalskiego. Zagrał również Agenta w krótkometrażowym filmie „Awans” P. Chojnackiego, czy Celnika w „Hardy Bucks The Movie” M. Cockayne’a.
Pojawił się również w serialu „Klan” (jako Gerard Poleski), „Na Wspólnej”, „M jak Miłość”, O mnie się nie martw” czy „Druga szansa” .
Na swoim koncie ma również wiele koncertów i spektakli muzycznych, w tym: „Zegar” w reż. W. Kościelniaka, musical „21” (Strajk) w reż. J. Połońskiego i J. Stańka, a także koncerty w Studio Piosenki Polskiego Radia.

Posłuchaj mojej muzyki

Oferta: dj na wesele, dj na wesele katowice, dj na wesele kraków, dj na wesele łódź, dj na wesele warszawa, dj na wesele wrocław