Francesco


Francesco Blunda, muzyk urodzony w Palermo na Sycylii w 1986 roku, rozpoczął naukę gry na gitarze w wieku 14 lat. Początkowo pobierał lekcje u prywatnych nauczycieli, następnie ukończył Conservatorio Antonio Scontrino w Trapani (Sycylia). Uczył się także w szkole „Guitar Academy Network” w Trapani oraz Marsali, gdzie szybko z pozycji studenta awansował do roli nauczyciela. Szkolił się także na licznych warsztatach z takimi muzykami jak Steve Morse (Deep Purple), Paul Gilbert, Allan Holdsworth, Andy Timmons i wielu innych.
Od 2004 roku pracuje jako muzyk sesyjny, zarówno w studio jak i na żywo, podróżując po całych Włoszech, występując także we włoskiej telewizji i radiu. W 2009 roku odwiedził także Stany Zjednoczone, gdzie zagrał 6 koncertów w duecie gitarowym.
Od maja 2015 roku współpracuje na stałe ze Stefano Terrazzino, z którym dwukrotnie wystąpił m.in. w programie „Jaka to melodia” na TVP1, oraz zagrał wiele koncertów na polskich scenach (jeden z ważniejszych: transmitowany na żywo Sylwester z Polsatem w Katowicach, 2015/2016). Jako gitarzysta zaprezentował się także na żywo w drugiej edycji programu „Mali Giganci” (TVN, 2016). W 2016 wystąpił także w finałowym odcinku „Tańca z Gwiazdami”, a tego samego roku w lipcu był gościem „Dzień Dobry Tvn”, gdzie zaprezentował nowy singiel „Kiedy quando” wraz ze swoim zespołem. Pracuje także jako nauczyciel gitary w warszawskiej szkole muzycznej „Barwy Muzyki”, oraz udziela lekcji prywatnych w zakresie nauki gry na gitarze, teorii muzyki oraz języka włoskiego.